A New Beginning - 6. kapitola

18. ledna 2017 v 9:32 | Susi |  A New Beginning
Pár: Damon a Elena
Děj: Damon Salvatore, nastupuje na střední školu v Mystic Falls jako nový učitel. Dívky ho vítají, chlapci snášejí. Jen jedna dívka je v jeho blízkosti nejistá. Příběh plný odhalování tajemství a předsudků…

To jak do mě na chodbě narazila bylo milé. Vlastně nebylo, ale až když jsem zjistil, že je to ona tak bylo. Je tak strašně plachá, nevím, co si s ní mám počít. Vešel jsem do třídy a začal vysvětlovat novou látku. Poté jsem na tabuli napsal zadání příkladu a otočil se na třídu.
"Pane Lockwoode, znáte odpověď?"
"Ne pane." jak jinak.
"A nepokusíte se ani o nějaký postup?"
"Raději ne, mohlo by to skončit špatně." třídou se ozval smích a já se taky zasmál.
"Co třeba pan Donovan?" zkusil jsem mladíka hned vedle.
"U mě je to zbytečné, pane. Já si tady raději budu dál hrát piškvorky a udělám tak službu lidstvu." ještě že je tak upřímný za to mu dám na vysvědčení i tu čtyřku.
"Dobře a co třeba vy Calebe?"
"Zeptej te se mé tiskové mluvčí, to je chodící kalkulačka."
"A kde tu vaši tiskovou mluvčí najdu?"
"Stojíte hned před ní." podíval jsem se na Elenu a ta za celou hodinu poprvé zvedla zrak od svého sešitu.
"Eleno, znáte odpověď?" podívala se na tabuli a hned na to spustila.
"Kořenem rovnice je tři plus odmocnina ze dvou lomeno dvěma a druhý kořen nevyhovuje podmínkám." musel jsem se podívat do svých poznámek. Měla pravdu a podle toho co jsem viděl, teda spíš neviděl v jejím sešitě to dokázala vypočítat z hlavy.
"Správně."
"Jsem Vám to říkal, dostanu jedničku?"
"Ne." vyjel jsem na něj a přešel zpátky k tabuli. Napsal jsem tam další čtyři příklady a zadal jim je jako samostatnou práci. Posadil jsem se na židli a přemýšlel, jak k tomu výsledku přišla. Tipnout si ho nemohla, protože pravděpodobnost, že by se trefila byla setsakramensky nízká.
"Co jste nestihli v hodině si dodělejte za domácí úkol." připomněl jsem jim poté, co zazvonilo. Sbalil jsem si věci a odešel k sobě do kabinetu.

Hodil jsem papíry na svůj stůl a sedl si do křesla. Bože, jak já jsem napjatý. Potřeboval bych ženskou, nebo něco co se jí alespoň trošku podobá. Možná bych si měl říct Rickovi nebo se zkusit jít někam podívat, ale copak můžu tady v Mystic Falls? Se studentkou jít nemůžu, s matkou jednoho ze studentů taky ne a kdo mi tady zbývá? Nikdo. Je to beznadějné. Asi si budu muset chvilku počkat a pak využít deprimovaných studentek, které budou chtít vyměnit sexuální výhody za lepší známky. Mohl bych to zkusit i jinak, ale autoerotika mě nebaví. Ani nevím na koho bych měl při tom myslet. Sice by tu někdo byl, ale to by bylo nanejvýš nevhodné. Musím si to pořádně nechat projít hlavou.

Pohled Eleny:

Seděla jsem na židli před ředitelnou a dál houpala nohama. Je to takový hloupý zvyk z dětství. Co po mě může ředitelka jenom chtít, vždyť sekám latinu.
"Pojď dál Eleno." zavřela jsem za sebou dveře a přijala místo, na které ukázala rukou. "Tak, jak se cítíš?" vážně si mě k sobě zavolala, jen aby se zeptala na tohle?
"Jde to."
"Dobře, dobře." na chvilku se odmlčela. "Zavolala jsem tě sem, protože do školy přišly opět materiály do MAPS soutěže." aha, tak odtud vítr vane. "Měla by sis prostudovat témata a začít se připravovat. S přihlášením si nemusíš dělat starosti, všechno jsem už zařídila."
"Hm." ani jsem tu složku neotevřela. Nemám chuť se zúčastnit.
"Když si nebudeš s něčím vědět rady tak neváhej a klidně se obrať na pana Salvatora, určitě ti pomůže s přípravou." tak to bych raději skočila z mostu. "Jsem si jistá, že se ti povede dobře."
"No já…"
"Vím, že je to tlak a jsi v maturitním ročníku, ale byla by škoda kdyby jsi se nezúčastnila." no to by byla naprostá tragédie! Odkašlala jsem si.
"Víte, paní ředitelko, já tam letos nepůjdu."
"Nebuď blázen, ovšem že půjdeš." mávla nade mnou rukou a usmívala se.
"Ne nepůjdu." to už jí zmizel úsměv z tváře.
"Ale proč by ne, Eleno? Nechci o tom s tebou diskutovat." stejná slova jaká použil před lety můj otec. "Vem si tu složku, studuj a vyhraj. Nic víc po tobě nechci." to mi to jako přikazuje? "A teď už by si měla jít, aby si nezmeškala hodinu." postavila jsem se a tu složku položila na její stůl.
"Je mi líto, ale já tam nepůjdu." otočila jsem se a šla zpátky do třídy.

***
Snad se vám bude další kapitola líbit
:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | 18. ledna 2017 v 21:37 | Reagovat

Super jen tak dál :-)

2 Maruška Maruška | 19. ledna 2017 v 10:30 | Reagovat

Skvělé moc se těším na pokračování😉

3 Ellen Ellen | 23. ledna 2017 v 21:12 | Reagovat

Jsem strašně zvědavá, kam se ten jejich vztah bude posouvat!! A co budou mezi sebou mít!!🙄🙄😯😯

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama